Granda w Poznaniu

W październikowy weekend Poznań na chwilę zamienił się w kryminalną stolicę Polski.

DSC_3769

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA zaproponował odwiedzającym różnorodne rozrywki. Nie tylko z dziedziny literatury, ale również filmu i muzyki.

Trzy intensywnie dni. Jedenaście spotkań na scenie, oprócz tego gra miejska, warsztaty dla piszących, stacje sensacje i sensacyjna wystawa Zakładu Medycyny Sądowej! O wystawie wspominam nie tylko dlatego, że jestem jej pomysłodawczynią i matką chrzestną (rozpiera mnie duma!), ale dlatego, że bilety na wystawę rozchodziły się jak gorące bułeczki, a zwiedzający mogli wejść w makabryczny świat eksponatów w towarzystwie pełnych pasji ludzi z Zakładu Medycyny Sądowej.

DSC_3609 DSC_3686 DSC_3748 DSC_3790

Z radością stwierdzam, że na GRANDZIE można było znaleźć wszystkie elementy znane Czytelnikom moich kryminałów.
Toczyła się w Poznaniu, znaleziono na niej kilka trupy, szybkie tempo nie pozwalało się nudzić, różnorodność doznań zapewniała rozrywkę dla każdego, zachwycała dbałością o szczegóły (grandowy motyw muzyczny – WOW!!!!) no i co najważniejsze kręciła się po niej garstka miłych policjantów (czy ktoś widział Burzyńskiego i Młodego) oraz pełna pasji antropolożka sądowa (Anita czy Dorota? Sama już nie wiem, bo fikcja myli mi się z rzeczywistością)! 😉

Pierwszą GRANDĘ uważam za zakończoną i czekam na kolejny pretekst do wspólnego pograndzenia 😉

granda-piatek24a

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.festiwal-granda.pl oraz z bloga http://www.soy-como-el-viento.blogspot.com/ (gdzie znajdziecie interesują relację Anny R.K. z kolejnych festiwalowych dni).

One thought on “Granda w Poznaniu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: