Podsumowanie 2014 – dwa etaty i skarabeusz.

Rok temu życzyłam sobie, żeby 2014 przyniósł mi jeszcze więcej wyzwań… i tak też się stało. Czas na esencjonalne i literackie podsumowanie mijającego roku.

STYCZEŃ

Na dobry początek – spotkanie z prokuratorem, rozmowa o literaturze i omówienie zasad współpracy.
Potem tory kolejowe, hotel Rodan oraz aktorzy: Jarek i Monika czyli nagranie zwiastuna do książki „Słodkich snów, Anno”.

https://www.youtube.com/watch?v=iDR4Lj9-XtU

LUTY

Na zaproszenie Grupy Onet pojawiam się na warsztatach dla blogerów i na Gali Bloga Roku. Poza tym piszę, piszę i piszę. Wieczorami oczywiście.

DSC07363 DSC07393

 

 

 

MARZEC

W księgarniach pojawia się nowość „Słodkich snów, Anno”. Dociera na TOP Empiku a ja na spotkania autorskie… w Empiku i wielkopolskich bibliotekach.

DSC07491

KWIECIEŃ

W kwietniu na chwilę przestaję pisać, by doświadczyć festiwalu Kryminalna Piła.  Poznaję ludzi i klimat, który chcę zapamiętać (i opisać, oczywiście).

WSB

MAJ

Nie wiem jak się nazywam, czy rzeczywiście piszę książki, czy tylko mi się tak wydaje. Osiem spotkań z czytelnikami w ciągu czterech tygodni… między innymi podczas Warszawskich Targów Książki. Nie mam czasu nawet na pisanie. Na szczęście właśnie skończyłam pisać książkę (mrocznego Burzyńskiego nr 2)

targi

CZERWIEC

Zaczynam pracę nad Anną nr 2.
Podczas wymarzonego, dwutygodniowego urlopu zgodnie ze zwyczajem obchodzę Skarabeusza-  atrakcję turystyczną spełniającą marzenia. Wymyślam marzenie…
– Żeby Burzę nr 2 chciał wydać… (tu pada nazwa jednego z największych wydawnictw). Albo …. (dodaję nazwę kolejnego wydawcy). Albo, by chcieli oboje! Skoro marzenia nic nie kosztują 😉

DSC07948

LIPIEC/SIERPIEŃ

Marzenia się spełniają. Mam z czego wybierać. Rozmawiam z dwoma najważniejszymi wydawcami powieści kryminalnych. Ostatecznie wybieram Czarną Owcę.
Energia mnie rozpiera. Piszę jeszcze więcej, ścigam się z czasem. Muszę skończyć Annę nr 2 na czas. Wydawca czeka. Zwiedzam też Warmię i Mazury w przesympatycznym towarzystwie.

DSC08891

WRZESIEŃ

Cztery tygodnie owocnej współpracy z redaktorką Czarnej Owcy. Trafia też do mnie okładka „Zaufaj mi, Anno”.

PAŹDZIERNIK

Wracam do Anny nr 2. Brakuje mi czasu na wszystko co nie jest pisaniem. Łączę pracę zawodową z pracą pisarza. Od pół roku pracuję na równorzędnych dwóch etatach…

IMAG0167

LISTOPAD

Anna nr 2 jest już u Wydawcy a ja zaczynam miesięczny odwyk od pisania 😉 Mam czas, by pomyśleć o promocji książek, kolejnych częściach ale także o swojej rodzinie i sobie. Dociera do mnie cudownie mroczna okładka „Konesera” 🙂

GRUDZIEŃ

Rozpoczynam prace nad Burzą nr 3. Ryszard Ćwirlej i Anna Klejzerowicz piszą kilka słów na okładkę „Zaufaj mi, Anno”.

To był dobry rok pełen wyzwań, ciekawych ludzi i emocji. Co spotka mnie w kolejnym? Czekam na niego z cierpliwością.

Niech i Wam spełnią się marzenia!

One thought on “Podsumowanie 2014 – dwa etaty i skarabeusz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: