Poznań w Matrasie! Lubię to!

Pewnego sierpniowego dnia zadałam sobie pytanie „dlaczego w Poznaniu nie odbywają się żadne literackie imprezy?”. Warszawa i Kraków mają wielkie Targi Książki, Gdynia, Wrocław  i Siedlce swoje festiwale … a po Poznaniu nawet nie ma śladu na literackiej mapie Polski. Kojarzycie pisarzy z Poznania? Tak? A kogoś poza Małgorzatą Musierowicz?

No właśnie. Dlatego wymyśliłam akcję Poznań w Matrasie! Lubię to!

Szczegółowo dobrałam sobie partnerów. Cieszę się, że zarówno Matras, jak i patroni medialni – TVP Poznań, Radio Merkury i Stacja Poznań Główny przekonali się do mojej wizji i zaoferowali  wsparcie.

Cieszę się, że udało mi się zebrać wyborną drużynę pisarzy. Bez nich nie byłabym wstanie zapanować nas wszystkim.

Efekty naszej pracy będziecie mogli oglądać w każdą sobotę listopada o godzinie 16:00 w księgarniach Matras, znajdujących się w poznańskich centrach handlowych ( M1, Galeria Malta, Poznań City Center, King Cross). Równocześnie odbywać będą się cztery spotkania. Wybierzcie sami, dokąd chcecie dojechać, kogo poznać.

W księgarniach spotkać będziecie mogli Magdę Kawkę, Krystynę Januszewską, Ryszarda Ćwirleja, Roberta Ziółkowskiego, Iwonę J.Walczak, Małgorzatę Hayles, Annę Zgierun/Łacinę, Annę Rybkowską i mnie.

Spotkania prowadzić będą kreatywni m.in. ludzie ze Stacji Poznań Główny – Jędrzej Franek i Agata oraz dziennikarz Michał, Maciej Duda.

Formuła spotkania będzie raczej luźna i nowoczesna, w każdej chwili można przyłączyć się do rozmowy, w każdej chwili poprosić o autograf czy wyjść. Nie trzeba znać książek poszczególnych pisarzy. Można przyjść i poznać ludzi, a później wybrać odpowiedni tytuł. Chętnie pomożemy także w doborze książkowego prezentu na gwiazdkę.

Dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie dotrą na spotkania mamy dobrą wiadomość. Nasze starannie wyselekcjonowane blogerki książkowe Żaneta, Ania, Ania i Sylwia będą dyżurowały na wszystkich spotkaniach, by relacjonować Wam wydarzenia, niemalże na żywo 😉

Dzięki nim będziecie na bieżąco!

I co jeszcze?

Zapraszamy Was bardzo serdecznie, już dziś cieszymy się na spotkanie z Wami. Poniżej szczegółowy harmonogram spotkań!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: