Poznańskie pisarki – 1. sezon spotkań autorskich

Przyszedł czas by zamknąć cykl spotkań autorskich.

Jesienią, zimą i wiosną nasz „wesoły autobus” mknął wielkopolskimi drogami, by w najróżniejszych bibliotekach spotykać się z czytelnikami i zachęcać do czytania polskich książek. To był bardzo pracowity, ale sympatyczny czas.

Chwila.

Muszę zacząć od początku. Inicjatywa, by pobudzić poznańskie środowisko autorów zakiełkowała latem zeszłego roku. Spotkałyśmy się wtedy z Iwoną J.Walczak i zgodnie stwierdziłyśmy, że trzeba COŚ zrobić.
COŚ – ciekawego dla Czytelników, nowoczesnego w swojej formie, zachęcającego do poznawania polskich książek, a przede wszystkim pokazującego, że autor/pisarz to też człowiek…  COŚ – na co same chętnie przeszłybyśmy się jako publiczność.

Nasze analityczne umysły zadeklarowały jednocześnie, że trzeba skorzystać z efektu synergii … 1+1 = przynajmniej trzy, jak nie cztery 😉

I tak zaczęłyśmy trasę koncertową, podczas której można było posłuchać opowieści trzech poznańskich (tak, tak, trzech, ale o tym za chwilę) autorek zdradzających szczegóły swojego warsztatu. Bawiłam się świetnie, słuchając opowieści moich koleżanek po piórze. Niesamowite, że tak bardzo się różnimy mając jednocześnie tyle wspólnego.

Na każdym ze spotkań autorskich sadzałyśmy między Iwoną i mną trzecią wielkopolską autorkę i wspólnie prowadziłyśmy rozmowy na tematy ważne i ważniejsze. Towarzyszyły nam:

– Joanna Jodełka – posiadająca Wielki Kaliber … to znaczy zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru (za „Polichromię”),

– Magdalena Kawka – kobieta z Piórem tj. nagrodzona na zeszłorocznym Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlacach

– Krystyna Januszewska – sympatyczna i delikatna zdobywczyni pierwszej nagrody w konkursie Twoje Stylu w 1997 roku

– Anna Rybkowska – kobieta otwarta, humanistka pełną buzią 😉

– Agnieszka Lingas-Łoniewska – gościnnie spoza Wielkopolski autorka m.in. trylogii „Zakręty losu”

– Małgosia Hayles – cudownie pieszcząca słowa swoich poetyckiej prozy.

„Jesienne SPAcery po literaturze”, które szybko zmieniły się w „Książkoterapię na długie zimowe wieczory” a następnie (ku naszej uciesze) w „Wiosenny piknik z książką”.

Przez kilka miesięcy odwiedziłyśmy piętnaście bibliotek. Poznałyśmy cudownych i ciepłych ludzi. Odpowiadałyśmy na wiele (czasem dziwnych) pytań. Poznawałyśmy siebie nawzajem.

Ogromnie dziękujemy za zaproszenie, ciepłe przyjęcie, prezenty i miłe wspomnienia osobom, które współtworzą ciepły klimat bibliotek w:

Murowanej Goślinie, Buku, Pobiedziskach, Złotnikach, Tarnowie Podgórnym, Nowym Tomyślu, Opalenicy, Luboniu, Swarzędzu, Obornikach, Stęszewie, Środzie Wielkopolskiej, Wągrowcu oraz Poznańskiej Bibliotece Raczyńskich.

Dziękujemy również redaktorom Głosu Wielkopolskiego za wsparcie informacyjne.

Dziękujemy też za przesympatyczną rozmowę na antenie Radio Planeta

https://www.youtube.com/watch?v=_9-WGmgSJ3k

 

Serdecznie dziękuję naszym  koleżankom po piórze, które chciały nam towarzyszyć! Dziękuję Iwonie – za energię, pracę, motywację i uwielbiane przeze mnie poczucie humoru! Dziękuję mężowi i córce za to, że dzielnie nam towarzyszyli (i ani razu nie zasnęli podczas naszych rozmów).

Sezon pierwszy spotkań poznańskich pisarek uważam za udany. Czas na letni odpoczynek… a jesienią mam nadzieję, że rozpoczniemy sezon drugi – w nowej zliftingowanej i zbotoksowanej formie 🙂

 

P.S. Jeśli jest jeszcze jakaś biblioteka, w której nie byłyśmy … chętnie przyjmiemy zaproszenie. W końcu podróże, ploteczki i poznawanie ludzi to coś, co nas inspiruje 😉

Zaproszenia można kierować na opiatek@poczta.onet.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: